Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniaja okoliczności pogryzienia chłopca przez psy

Data publikacji 11.05.2016

Nowomiejscy policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia 4-letniego chłopca przez dwa psy do którego doszło w Ostowitym. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala w Grudziądzu. Policjanci ustalają w jaki sposób psy wydostały się z terenu ogrodzonej posesji oraz czy posiadają aktualne szczepienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Ostrowite na terenie gminy Biskupuiec. Ok. godz. 20:30 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pogryzenia dziecka przez psy. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że na terenie parkingu przy cmentarzu parafialnym dwa psy rasy owczarek niemiecki i doberman zaatakowały i pogryzły 4-letnie dziecko. Ojciec chłopca widząc to podbiegł do syna, wziął go na ręce i odpędził czworonogi.

Chłopciec z ranami szarpanymi trafił do Szpitala Dziecięcego w Grudziądzu.

Policjanci na miejscu wykonywali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchiwali okolicznych świadków. Ustalono także właścicieli psów, którzy w najbliższym czasie zostaną przesłuchani. W prowadzonym postępowaniu funkcjonariusze będą ustalali wszystkie okoliczności tego zdarzenia, m.in to, w jaki sposób psy znajdujące się na terenie ogrodzonej posesji pokonały zabezpieczenie i wydostały się na zewnątrz oraz czy posiadały aktualne szczepienia.

Decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii psy zostały objęte nadzorem weterynaryjnym.

(KWP Olsztyn /dk)

Powrót na górę strony