Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 11.05.2016

Policjanci z Posterunku Policji w Sokołach uratowali mężczyznę, który usiłował odebrać sobie życie. Dzięki błyskawicznej reakcji interweniującego funkcjonariusza nie doszło do tragedii, a zdesperowany 32-latek trafił do szpitala.

W miniony poniedziałek, 09.05.br., w południe, dyżurny wysokomazowieckiej Policji odebrał telefon od zrozpaczonej mieszkanki gminy Sokoły, która prosiła o pomoc w związku z samobójczymi myślami syna. Z relacji kobiety wynikało, że 32-latek od rana dziwnie się zachowywał, a potem wyszedł z domu i nie można było nawiązać z nim kontaktu.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze znaleźli mężczyznę w budynku gospodarczym siedzącego na wysokim murku z wiszącą nad nim zawiązaną pętlą. Wszelkie rozmowy z desperatem nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, a każda próba zbliżenia się do niego wywoływała u 32-latka agresję. W pewnym momencie mężczyzna chwycił pętlę, założył ją sobie na szyję i zeskoczył. Stojący obok funkcjonariusz w tym momencie wskoczył na mur i szarpnął sznurem w ten sposób, że pętla zacisnęła się na jego ręce, uwalniając jednocześnie desperata.

Dzięki sprawnej interwencji mundurowych nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarską.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony