Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców napadu z bronią na sklep

Data publikacji 12.05.2016

Świdniccy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali dwie osoby podejrzane o napad rabunkowy na sklep spożywczy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni weszli do obiektu i grożąc obsłudze przedmiotem przypominającym broń palną żądali wydania pieniędzy z utargu. Policjanci odzyskali skradzione mienie, a zatrzymani, decyzją sądu, zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 7 maja 2016 r., przed 23:00, w jednym ze sklepów na terenie miasta. Dwaj zamaskowani mężczyźni wtargnęli do środka i uzbrojeni w przedmiot przypominający broń, zażądali wydania pieniędzy z kasy fiskalnej. Gdy ekspedientka nie mogła poradzić sobie z otwarciem kasy, napastnicy zaczęli bezpośrednio grozić jej bronią. Sprzedawczyni otworzyła kasę i wydała blisko 2 tys. złotych. Sprawcy ukradli jeszcze kilka paczek papierosów i uciekli.

Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów, którzy po krótkiej analizie wytypowali dwóch mężczyzn podejrzewanych o ten czyn. Niedługo po zdarzeniu 20 i 21-latek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Policjanci odzyskali też skradzione mienie. Obaj byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzut dokonania rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną i przyznali się do tego czynu. Sprawdzenia potwierdziły, że mężczyźni byli wcześniej notowani i na swoim koncie mają również inne przestępstwa.

Sąd na podstawie zgromadzonego prze funkcjonariuszy materiału dowodowego, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymanym grozić może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony