Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 50 pań ćwiczyło na kursie samoobrony realizowanym przez policjantów

Data publikacji 12.05.2016

„Bezpieczna w swoim mieście” to program prewencyjny zainicjowany przez jeleniogórskich policjantów i realizowany wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji –IPA Region Jelenia Góra. W ramach zajęć praktycznych i teoretycznych panie, które zgłaszają się do udziału w programie mogą poznać m.in. psychologiczne aspekty samoobrony i sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach zagrożenia bez i z użyciem siły.

Już od 6 maja br. trwają zajęcia praktyczne w sali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Jeleniej Górze. Na pierwsze zajęcia organizacje do policjantów zgłosiło się około 40 pań, a dzień później na zajęciach praktycznych ćwiczyło już blisko 50 uczestniczek. Zajęcia prowadziła psycholog oraz specjalista ds. prewencji kryminalnej z komendy miejskiej w Jeleniej Górze. Dotyczyły one głównie psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły.

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub w razie potrzeby - odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.
Kurs cieszy się sporym zainteresowaniem. Z edycji na edycję zgłasza się coraz więcej pań. 

(KWP Wrocław / mm)

Powrót na górę strony