Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Łodzi poznają techniki komunikacji z osobami niesłyszącymi

Data publikacji 12.05.2016

Łódzcy policjanci, pełniący służbę w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi, uczestniczą w warsztatach szkoleniowych na temat środowiska osób niesłyszących oraz języka migowego. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przy współpracy z Polskim Związkiem Głuchych Oddział Łódzki.

11 maja 2016 roku  kilkunastu funkcjonariuszy oddziału wzięło udział w zajęciach przygotowanych przez pracowników z Centrum Kształcenia Języka Migowego w Łodzi. W tym czasie policjanci poznawali podstawowe zwroty języka migowego, zasady obowiązujące w świecie niesłyszących, jak również uczyli się porozumiewać z osobami niedosłyszącymi. Mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w kontaktach interpersonalnych. 

Celem warsztatów było wcielenie się w role osób z różnego rodzaju dysfunkcjami i poradzenie sobie w sytuacjach życia codziennego.

Jest to pierwsze tego rodzaju szkolenie organizowane w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego policjantów Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Prezentowana tematyka cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników w zajęcia.

Nauka języka migowego jest jak nauka każdego innego języka obcego –  wymaga czasu, zaangażowania i predyspozycji w tym zakresie. Uczestnictwo w tego typu zajęciach pozwala niewątpliwie na rozwijanie własnych możliwości komunikacyjnych, jak również pozwala zrozumieć zachowania osób niesłyszących, niedowidzących oraz osób niepełnosprawnych.

Funkcjonariusze mogą pogłębiać i wykorzystać swoje umiejętności, służąc swoją pomocą takim osobom w codziennej służbie.

Planowane są kolejne warsztaty, by jak największa liczba policjantów mogła wziąć udział w  spotkaniach z pracownikami Centrum Kształcenia Języka Migowego w Łodzi.

(KWP Łódź / mm)

  • policjant w nieprzepuszczających światła okularach stara się rozpoznać przedmioty
  • Pomoc kolegów przy poruszaniu się na wózku inwalidzkim
  • Uczestnicy szkolenia
  • policjant na wózku inwalidzkim
  • policjant na wózku inwalidzkim przejeżdża przez próg
  • policjanci w rękawicach ochronnych próbują wykonywać czynności wymagające precyzji
Powrót na górę strony