Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ma już 40 maratonów na koncie, a to nie koniec

Mowa o aspirancie sztabowym Ryszardzie Petrusie z katowickiego oddziału prewencji, 49-letnim policjancie, którego przygoda z bieganiem trwa już 7 lat. Przez ten czas podczas zawodów sportowych oraz przygotowań pokonał łącznie dystans 15 625 kilometrów! Obecnie przygotowuje się do niedzielnego startu w 15 Cracovia Maratonie, który będzie jego 41 startem.

W ciągu trzech lat jego sportowe konto powiększyło się z 10 do 40 maratonów i wielu biegów na krótszym dystansie. Regularne treningi i samodyscyplina doprowadziły także do poprawy czasu. Z wcześniejszych 3 h 58 min., teraz jego najlepszy wynik oscyluje na poziomie nieco ponad 3 h 45 min. Policjant bierze udział w każdej większej imprezie organizowanej w kraju. Przy okazji często organizuje sobie maratony na własną rękę. Do czerwca przyszłego roku planuje przebiec 50 tego typu biegów. W ten sposób chce uczcić 50 rocznicę swoich urodzin.

Pan Ryszard jako ciekawostkę podał, że od pewnego czasu w dniu urodzin przypadających na 1 czerwca, przebiega pełen maraton i dodaje do dystansu kilometry, stanowiące różnicę między dlugością maratonu, a swoim wiekiem.. W ten sposób w przyszłym roku po pokonaniu dystansu 42 kilometrów i 195 metrów dodatkowo przebiegnie prawie 8 kilometrów.

Pan Ryszard pasją do biegania „zaraził” córkę, która ma już na koncie 6 udanych startów. Aktualnie oboje przygotowują się do 15. Cracovia Maratonu, który odbędzie się w niedzielę 15 maja br. Zresztą ich wspólne kalendarium biegowe jest już zaplanowane praktycznie aż do końca tego roku.

Policjantowi gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych udanych starów.

(KWP w Katowicach / ms)

  • Ma już 40 maratonów na koncie, a to nie koniec #1
  • Ma już 40 maratonów na koncie, a to nie koniec #2
  • Ma już 40 maratonów na koncie, a to nie koniec #3
  • Ma już 40 maratonów na koncie, a to nie koniec #4
  • Ma już 40 maratonów na koncie, a to nie koniec #5
  • Ma już 40 maratonów na koncie, a to nie koniec #6
  • Ma już 40 maratonów na koncie, a to nie koniec #7
  • Ma już 40 maratonów na koncie, a to nie koniec #8
Powrót na górę strony