Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia alkoholu

Data publikacji 16.05.2016

Małopolscy Policjanci rozpracowali grupę handlującą tytoniem i alkoholem. Jak się okazało, w wynajmowanych przez jej członków pomieszczeniach znajdowała się nielegalna rozlewnia alkoholu. Zabezpieczono 1200 litrów spirytusu oraz ponad 300 tys. papierosów bez znaków akcyzy.

Stałym zakresem pracy policjantów z Wydziału dw. z PG jest zwalczanie przestępczości, która prowadzi do uszczuplenia należności wpływającej do Skarbu Państwa. Jest nią między innymi handel artykułami bez polskich znaków akcyzy. Prowadząc działania w tym obszarze funkcjonariusze uzyskali informację o nielegalnym handlu tytoniem i alkoholem przez konkretne osoby. 

Po uwiarygodnieniu informacji policjanci przystąpili do zatrzymania osób podejrzewanych o te działania. Zaraz też przeszukano samochody jakimi się poruszali oraz wynajmowane przez nich w Krakowie i powiecie krakowskim i wielickim pomieszczenia gospodarcze. Odnaleziono 300 tysięcy sztuk papierosów różnych marek, kilkaset kilogramów krajanki tytoniowej oraz ponad 1200 litrów wyrobów spirytusowych, a cały ten asortyment bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Prócz tego zabezpieczono też urządzenia służące do nielegalnego rozlewania alkoholu do butelek.

Straty Skarbu Państwa oszacowano na kilkaset  tysięcy złotych. Policjanci sprawdzają teraz skład spirytusu i tytoniu, aby zbadać czy nie zawierają one substancji zakazanych lub trujących.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator.

(KWP Kraków / mm)

Powrót na górę strony