Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biegiem po Koronę Maratonów Polskich i z pomocą potrzebującym

Data publikacji 16.05.2016

Od 17 lat służy w żorskiej komendzie, a od 4 w biegu pokonuje tysiące kilometrów. Życiowa pasja nie tylko pozwala mu zachować doskonałą formę, ale i pomagać innym. Tymczasem zdobył kolejny "szlachetny kamień" do swojej Korony Maratonów Polskich i z powodzeniem wystartował w 15. odsłonie imprezy biegowej zorganizowanej przez PZU w Krakowie. Aktualnie policjant szlifuje formę przed czerwcowym występem w trzeciej edycja ultramaratonu 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc.

Asp. sztab. Krzysztof Najberg z Komendą Miejską Policji w Żorach związany jest od 17 lat. Na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Po służbie oddaje się swoim pasjom – pływa, jeździ konno, a także biega. Bieganiu jednak poświęca najwięcej czasu i to nie tylko dlatego, że stało się ono jego życiową pasją, ale i z chęci pomagania innym. Ma za sobą liczne imprezy biegowe mi.in. Półmaraton Żywiecki, ORLEN Warsaw Marathon, dwunastogodzinny 3. Górska Pętla UBS 12:12 organizowany w Brennej, czy wczorajszy 15. PZU Cracovia Maraton zaliczany do Korony Maratonów Polskich.

Policjant jest członkiem Żorskiego Klubu Miłośników Biegania "HRmax", ale także wspiera gliwicką fundację "Biegamy z Sercem", której statutowym celem jest działalność na rzecz młodzieży niepełnosprawnej oraz wychowanków domów dziecka. Niemalże każdy jego krok pozostawia swój charytatywny wydźwięk. W ubiegłym roku jego celem było pokonanie 10 milionów kilometrów jakie przemierzał z innymi biegającymi. Kilometry zliczane, przy pomocy popularnej aplikacji telefonicznej monitorującej sportowe osiągnięcia, przeliczone zostały na środki finansowe, które "powędrowały" na konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Sportowe hobby asp.sztab. Najberga to doskonały sposób na relaks po wyczerpującej służbie, ale także przykład szczególnego zaangażowania w prospołeczne akcje charytatywne. Zapytany o korzyści z biegania bez zastanowienia odpowiada, że jeśli biega dla siebie i swojego zdrowia, to dlaczego ma nie pobiec dla innych?

(KWP w Katowicach / mw)

  • asp. sztab. Krzysztof Najberg podczas biegu
    Zdjęcie prywatne
  • asp. sztab. Krzysztof Najberg
    Zdjęcie prywatne
  • asp. sztab. Krzysztof Najberg z dziećmi
    Zdjęcie prywatne
Powrót na górę strony