Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego w Raciborzu

Data publikacji 16.05.2016

W Raciborzu odbyła się III edycja międzynarodowych konsultacji instruktorów wyszkolenia strzeleckiego. Goście zostali zaproszeni przez komendanta powiatowego w Raciborzu oraz instruktorów z raciborskiej komendy. Podczas poprzednich edycji wydarzenia, reprezentanci różnych formacji mundurowych mieli okazję wymienić się doświadczeniem oraz poznać inne, niż dotychczas wykorzystywane techniki posługiwania się bronią. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, stąd pomysł kontynuacji ćwiczeń.

W piątek, w Raciborzu, odbyła się III edycja międzynarodowych konsultacji instruktorów wyszkolenia strzeleckiego. Goście przyjechali na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu mł. insp. Łukasza Krebsa i instruktorów z raciborskiej komendy.

Podczas poprzednich edycji wydarzenia, reprezentanci różnych formacji mundurowych mieli okazję wymienić się doświadczeniem oraz poznać inne, niż dotychczas wykorzystywane techniki posługiwania się bronią. Na szkolenie zaproszono instruktorów reprezentujących różne formacje takie, jak: Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Katowicach, Służba Więzienna i CBŚ oraz  policjanci garnizonu śląskiego, jak również policjanci reprezentujący Komendę z Opawy oraz członkowie Fundacji "Szturman" oraz firmy szkoleniowej ,"Qlms," zrzeszającej w swoich szeregach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy służyli lub aktualnie służą w jednostkach specjalnych.

Gości przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu podinsp. Paweł Kopernik, który również brał czynny udział w ćwiczeniach. Towarzyszyli mu raciborscy instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego wraz z szefem Regionu IPA w Raciborzu - asp. szt. Eugeniuszem Koselem. Ponadto w trakcie zmagań zawitał szef raciborskiej policji mł. insp. Łukasz Krebs, który podziwiał umiejętności biorących udział w ćwiczeniach mundurowych.  

Spotkanie miało na celu utrwalenie poznanych już w dwóch edycjach szkolenia technik strzeleckich, dalszą wymianę doświadczeń oraz zapoznanie się z nowinkami w dziedzinach taktyki i technik strzeleckich oraz wyposażenia. Każda formacja ma swoją specyfikę działania, wykorzystuje broń do różnych celów i w zróżnicowany sposób. W trakcie piątkowego spotkania mundurowi omówili kolejne metody w tym strzelanie z pojazdu, pokonanie przeszkody drzwi oraz wymienili się doświadczeniami zawodowymi związanymi z użyciem broni.

(KWP Katowice / mm)

  • sprzęt strzelecki
  • policjanci podczas ćwiczeń na strzelnicy
  • Strzelający z pozycji klęczącej pod okiem instruktora
  • Uczestnicy konsultacji na linii strzału
  • uczestnicy konsultacji wykonują strzelanie dynamiczne
  • policjanci - na pierwszym planie auto z przestrzelinami w przedniej szybie

Film Konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego w Raciborzu

Pobierz plik Konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego w Raciborzu (format mp4 - rozmiar 13.09 MB)

Powrót na górę strony