Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Żar zabezpieczyli blisko dwie tony nielegalnego tytoniu

Policjanci z Żar zatrzymali 20-latka, który samochodem przewoził blisko dwie tony tytoniu bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Kwotę uszczuplenia Skarbu Państwa w tym przypadku oszacowano na prawie milion złotych. Mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny i do trzech lat pozbawienia wolności.

Praca żarskich policjantów m.in. zbieranie informacji, dotyczących nielegalnego procederu wprowadzania na rynek tytoniu bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, przyniosła wymierne efekty. Policjanci Wydziału Kryminalnego żarskiej komendy w czwartek /12.05/ zabezpieczyli pojazd Peugeot Boxer. W samochodzie znajdowały się blisko dwie tony nielegalnych liści tytoniu, które zapakowane były w ok. 30 kilogramowe bele i ułożone w pojeździe. Kwotę uszczuplenia Skarbu Państwa w tym przypadku oszacowano na ponad 900 tysięcy złotych. Ilość i wartość ujawnionych liści tytoniu wskazuje na ich przeznaczenie do działalności gospodarczej.

Do sprawy zatrzymano 20-letniego mężczyznę, mieszkańca Żar. Odpowiedzialny był on za przewóz nielegalnego ładunku. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Tłumaczył, że „chciał dorobić do domowego budżetu”. Teraz grozi mu wysoka grzywna i do trzech lat pozbawienia wolności.
W sprawie, na poczet przyszłych kar, tymczasowo zajęty został samochód, którym przewożony był ładunek.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • policjant i zabezpieczony tytoń
  • policjant i zabezpieczony tytoń
  • policjant i zabezpieczony tytoń

Film Policjanci z Żar zabezpieczyli blisko dwie tony nielegalnego tytoniu

Pobierz plik Policjanci z Żar zabezpieczyli blisko dwie tony nielegalnego tytoniu (format mp4 - rozmiar 8.92 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja