Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szkolili wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży

Policjanci z Torunia spotkali się z wolontariuszami, którzy będą pomagać pielgrzymom podczas Światowych Dni Młodzieży. Podczas szkolenia funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i opowiadali o zagrożeniach.

W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w minioną sobotę (14.05.16) w Centrum Dialogu im. bł. Jana Pawła II w Toruniu odbyło się szkolenie dla wolontariuszy z diecezji toruńskiej. Wzięło w nim udział ponad 100 wolontariuszy. Podczas spotkania funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu omówiła najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które pozwolą zarówno wolontariuszom, jak i przybyłym pielgrzymom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń.

Mł. asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska omówiła m. in. zagadnienia związane z zachowaniem osób w tłumie, zasady postępowania w przypadku zagrożeń o charakterze terrorystycznym, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czy podstawowe informacje odpowiedniego postępowania przez wolontariuszy.

Szkolenie było doskonałą okazją do odświeżenia i usystematyzowania informacji z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

  • Policjanci szkolili wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży
  • Policjanci szkolili wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży
  • Policjanci szkolili wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży
Powrót na górę strony