Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanych o rozbój

Data publikacji 17.05.2016

Dorota C. za rozbój na przypadkowych przechodniach została tymczasowo aresztowana na dwa miesiące. Na 3 miesiące aresztu sąd skazał wspólnika kobiety - 23-letniego Adriana M. Zatrzymani są podejrzani o pobicie ofiar, a następnie kradzież telefonu komórkowego oraz 70 złotych. Dzięki pokrzywdzonym, którzy szczegółowo opisali sprawców oraz dużemu zaangażowaniu północnopraskich policjantów podejrzani kilka dni później wpadli w ręce Policji. Teraz grozić im może do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku maja, około 23.00. Do siedzącej przy ul. Mackiewicza młodej pary podszedł mężczyzna z kobietą i zażądali pieniędzy na alkohol. Chwilę potem napastnicy zaczęli szarpać i bić młodych ludzi. Na skutek tego zdarzenia pokrzywdzeni utracili  telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 70 złotych. 28-latek, wykorzystując chwilę nieuwagi napastników, uciekł w kierunku stacji metra i zaalarmował Policję.

Mimo dramatycznej sytuacji pokrzywdzony nie stracił przytomności umysłu i dokładnie zapamiętał wygląd sprawców napadu. Policjanci z komendy na Pradze Północ, którzy dowiedzieli się o zdarzeniu, rozpoczęli intensywne poszukiwania osób, podejrzewanych o ten czyn. Informacje uzyskane w wyniku pracy operacyjnej pomogły w zatrzymaniu dwa dni później, Doroty C. 36-latka podczas przesłuchania przyznała się do tej napaści. Na wniosek północnopraskich policjantów oraz prokuratora, sąd rejonowy zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Kryminalni, którzy nadal intensywnie pracowali nad tą sprawą, dwa dni później dotarli do drugiego podejrzanego.  Okazał się nim 23-letni Adrian M., poszukiwany również przez policjantów z bielańskiej komendy. Mężczyzna, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Teraz, obojgu zatrzymanym, grozi kara do 12 lat więzienia.

 (KSP / mm)

Powrót na górę strony
Polska Policja