Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali mazdy skradzione w Austrii i zatrzymali dwóch mężczyzn

Data publikacji 17.05.2016

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową odzyskali dwie mazdy, które zostały skradzione na terenie Austrii. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Leszek W. oraz Marcin P. wpadli w ich ręce w momencie kiedy przekroczyli granicę w Cieszynie, poruszając się skradzionymi pojazdami. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd.

Do zatrzymania mężczyzn doszło krótko po tym jak przekroczyli granicę  polsko-czeską w Cieszynie. Z informacji stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową wynikało, że mogą przemieszczać się samochodami, które zostały skradzione na terenie Austrii kilka godzin wcześniej. Najpierw w ręce funkcjonariuszy trafił 34-letni Marcin P. Chwilę później został zatrzymany 44-letni Leszek W. Mężczyźni  poruszali się mazdami.

Policjanci przewieźli zatrzymanych mężczyzn do stołecznej komendy. Skradzione samochody trafiły na policyjny parking. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że Leszek W. oraz Marcin P. wchodzą w skład grupy dokonującej kradzieży samochodów marek japońskich. Policjanci ustalili, że osoby zajmujące się tym procederem wyjeżdżają do Austrii, gdzie kradną pojazdy i tego samego dnia wracają do Polski. Samochody bezpośrednio po kradzieży są przekazywane paserom.

Dzięki pracy operacyjnej stołecznych policjantów dwie mazdy pochodzące z kradzieży z włamaniem na terenie Austrii zostały odzyskane. Na tym etapie postępowania Leszek W. oraz Marcin P. usłyszeli zarzuty za paserstwo samochodów. 42-latek był już karany za podobne przestępstwa. Obaj odpowiedzą także za nie stosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonych przez warszawski sąd. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Za paserstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

(KSP /dk)

Powrót na górę strony