Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyższa Szkoła Policji otrzymała nagrodę za rozwój nauk o bezpieczeństwie

Data publikacji 17.05.2016

Podczas odbywającej się w Dąbrowie Górniczej konferencji „Bezpieczna Europa: diagnoza i prognoza. Systemowe działanie w sytuacji kryzysowej”, Europejskie Stowarzyszenie Nauk o Bezpieczeństwie przyznało Wyższej Szkole Policji w Szczytnie nagrodę za rozwój nauk o bezpieczeństwie. Nagrodę w imieniu władz uczelni odebrał dr hab. Sławomir Zalewski – prodziekan ds. naukowych Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Głównym organizatorem konferencji była Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W dniach 12-13 maja 2016 r. w Dąbrowie Górniczej odbyła się konferencja pt. „Bezpieczna Europa: diagnoza i prognoza. Systemowe działanie w sytuacji kryzysowej”, której celem była wymiana wiedzy i doświadczeń w obszarze teoretycznych badań nad bezpieczeństwem i jego zagrożeniami oraz praktycznych aspektów współpracy na rzecz bezpieczeństwa i zwalczania zagrożeń.

Podczas tego wydarzenia Europejskie Stowarzyszenie Nauk o Bezpieczeństwie przyznało Wyższej Szkole Policji w Szczytnie nagrodę za rozwój nauk o bezpieczeństwie.

Europejskie Stowarzyszenie Nauk o Bezpieczeństwie (EUROPEAN  ASSOCIATION  for  SECURITY) jest towarzystwem naukowym prowadzącym badania i popularyzującym nauki o bezpieczeństwie. Powstało w 2000 roku. Stowarzyszenie obecnie zrzesza 325 osób z 25 państw. Jest organizatorem wielu międzynarodowych konferencji i seminariów naukowych m.in. w Bułgarii, Czechach, Mołdawii, Polsce, Rosji, Słowacji, Ukrainie i na Węgrzech.

WSPoL Szczytno / ig

Powrót na górę strony