Areszt za rozboje - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozboje

Data publikacji 17.05.2016

Policjanci z Łomży zatrzymali 41-letnią kobietę i 39-letniego mężczyznę podejrzanych między innymi o dwa rozboje i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Sprawcy zaatakowali swoje ofiary i zabrali im telefony komórkowe, biżuterię oraz odzież. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i wczoraj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

W miniony czwartek (12 maja 2016)  około godziny 21.30 policjanci z Łomży zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w rejonie ulicy Polnej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że do idącego ulicą pokrzywdzonego podeszła znana mu kobieta, której towarzyszył mężczyzna. Po chwili zaatakowali oni pokrzywdzonego uderzając go oraz kopiąc po całym ciele. Następnie zabrali mu biżuterię i telefon komórkowy oraz zażądali wydania pieniędzy. W związku z tym, że nie miał on przy sobie gotówki napastnicy zmusili mężczyznę, aby skontaktował się ze swoim znajomym i poprosił o przekazanie kobiecie 400 złotych, które znajdowały się w jego miejscu zamieszkania. Dodatkowo, sprawcy zagrozili mu pobiciem i ujawnieniem kompromitujących nagrań żądając od niego 2,5 tysiąca złotych. Do przekazania tych pieniędzy miało dojść następnego dnia.

Zaalarmowani o całej sytuacji policjanci szybko ustalili, że związek z tą sprawą może mieć 39-letni mężczyzna oraz 41-letnia kobieta i rozpoczęli ich poszukiwania. W ich trakcie mundurowi dotarli do jeszcze jednego pokrzywdzonego. Z jego relacji wynikało, że został także pobity i okradziony. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że za rozbój ten odpowiedzialny może być również ten sam 39-latek. Intensywna i sprawna praca policjantów pozwoliła na zatrzymanie już kolejnego dnia podejrzewanych o te przestępstwa kobiety i mężczyzny. Ponadto funkcjonariusze znaleźli przy nich skradzione przedmioty. W sobotę 39-latek i 41-latka usłyszeli zarzuty. Okazało się, że mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Wczoraj (16 maja 2016) oboje zostali doprowadzeni do sądu, który zdecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztowania.

(KWP Białystok /dk)

Powrót na górę strony
Polska Policja