Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z młotkiem na kamerę miejskiego monitoringu

Data publikacji 17.05.2016

Policjanci z Komisariatu 3 Policji w Kielcach zatrzymali 36-latka, podejrzanego o zniszczenie kamery miejskiego monitoringu. Mężczyzna wyładował swoją złość za to, że chwilę wcześniej został ukarany mandatem karnym za spożywanie alkoholu w miejscu do tego niewyznaczonym. Teraz dodatkowo odpowie za zniszczenie kamery, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę (11 maja br.) po południu. Operator miejskiego monitoringu zauważył, jak w jednej z bram kieleckiego Rynku, stoi kilku mężczyzn. Wśród nich miało być dwóch, którzy spożywali piwo. Zgłoszenie trafiło do Straży Miejskiej w Kielcach i chwilę później na miejscu pojawili się strażnicy miejscy. Na dwóch mężczyzn nałożono mandaty karne za spożywanie alkoholu w miejscu do tego niewyznaczonym. Po zakończonej interwencji gdy strażnicy odeszli, jeden z mężczyzn był niezadowolony z jej przebiegu oraz faktu otrzymania mandatu karnego.

Mężczyzna swoją złość i niezadowolenia postanowił wyładować na kamerze miejskiego monitoringu, umieszczonej najbliżej zdarzenia. W tym celu młotkiem zaczął uderzać w kamerę uszkadzając ją doszczętnie.

Policjanci otrzymali zawiadomienie, o uszkodzeniu kamery. Urzędnicy kieleckiego ratusza wycenili straty na kwotę 2,5 tysiąca złotych, a sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu 3 Policji w Kielcach. Wczoraj zatrzymali głównego aktora filmu i zarazem sprawcę uszkodzenia. To 36- letni mieszkaniec Kielc, dobrze znany kieleckim policjantom.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do uszkodzenia kamery. Złożył też wniosek o dobrowolne poddanie się karze, pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, grzywny 1500 złotych oraz obowiązku naprawienia uszkodzonej kamery.

KWP w Kielcach / ig

  • Zdjęcia z monitoringu miejskiego #1
  • Zdjęcia z monitoringu miejskiego #2
  • Zdjęcia z monitoringu miejskiego #3

Film Z młotkiem na kamerę miejskiego monitoringu


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Z młotkiem na kamerę miejskiego monitoringu (format flv - rozmiar 8.54 MB)

Powrót na górę strony