Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę wyłudzającą kredyty

Data publikacji 17.05.2016

Zarzuty fałszowania dokumentów oraz oszustw, usłyszało 9 osób. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podejrzewają je o wyłudzenie pożyczek i kredytów na ponad 120 tys. zł. Grupa działała na terenie Śląska i Opolszczyzny. Troje z zatrzymanych to recydywiści, którym może teraz grozić nawet do 12 lat więzienia.

Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z kędzierzyńskiej Policji pracowali nad sprawą wyłudzeń kredytów i pożyczek, do jakich dochodziło na terenie Śląska i Opolszczyzny.

Kryminalni ustalili, że podejrzani przedstawiali w bankach fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu oraz zarobkach. To z kolei było podstawą do udzielania im kredytów. Według pracujących nad sprawą policjantów, grupa działała od lipca do października 2015 roku i wyłudziła ponad 54 tys. złotych oraz usiłowała wyłudzić kolejne 66 tys. złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali 6 mężczyzn i 3 kobiety. Zatrzymani mają od 25 do 52 lat. Mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i głubczyckiego usłyszeli łącznie 21 zarzutów oszustw i fałszowania dokumentów, za co grozi do 8 lat więzienia. Kryminalni ustalili, że troje z podejrzanych działało w warunkach recydywy. Oni muszą się liczyć z karą nawet do 12 lat więzienia.

(KWP Opole / mm)

Powrót na górę strony