Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za brutalne zabicie psów

Data publikacji 18.05.2016

Policjanci z Przybiernowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad psami. W swoim zachowaniu byli na tyle brutalni, że w konsekwencji spowodowali śmierć trzech czworonogów. Za zabicie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem grozi im kara do 3 lat więzienia.

Mundurowi z Posterunku Policji w Przybiernowie informację o znęcaniu się nad psami otrzymali od właściciela czworonogów. Jak się okazało, na teren jego posesji przyszli znajomi. Będąc na podwórku, zaczęli bestialsko znęcać się nad zwierzętami. 39-latek najpierw podrzucił jednego psa i go kopnął, a następnie wspólnie z 32-letnim kompanem uderzał twardym przedmiotem po głowie i całym ciele kolejne dwa zwierzaki, zadając im ból i cierpienie, a w konsekwencji powodując ich śmierć. Trzeciego psa oprawcy udusili.  Zwierzęta nie były agresywne, a dwa z zabitych czworonogów to 6-tygodniowe szczeniaki.
 
W chwili zatrzymania mężczyźni byli kompletnie pijani. W organizmie 39-latka badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu, niewiele mniej, bo ponad 2,5 promila miał drugi z zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu obaj usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu, 39-latek został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Za zabicie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem mężczyznom grozi do 3 lat więzienia.

(KWP Szczecin / mm)
 

Powrót na górę strony