Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój

Data publikacji 18.05.2016

Kołobrzescy policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju, którzy pokrzywdzonym ukradli mienie o wartości kilku tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a dziś wobec dwóch podejrzanych zastosowano najsurowszy ze środków zapobiegawczych, jakim jest tymczasowe aresztowanie.

W minioną sobotę późnym wieczorem kołobrzescy policjanci poinformowani zostali o dokonanym na szkodę dwóch mężczyzn rozboju, do jakiego doszło chwilę wcześniej na ul. Budowlanej w Kołobrzegu. Natychmiast podjęte przez funkcjonariuszy czynności w tej sprawie zakończyły się zatrzymaniem jeszcze tego samego dnia wszystkich trzech sprawców. Sprawców, dzielnicowi zauważyli kilka ulic od miejsca zdarzenia i przy wsparciu funkcjonariuszy komórki patrolowej zatrzymali opisanych przez pokrzywdzonych mężczyzn.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, zabezpieczone ślady oraz poczynione ustalenia były wystarczające do przedstawienia 28, 27 i 30- latkowi zarzutów rozboju. Jak się okazało podejrzani wspólnie i w porozumieniu między innymi kopiąc doprowadzili do stanu bezbronności swoje ofiary, a następnie ukradli mienie w postaci telefonu, oraz pieniędzy. Jeden z pokrzywdzonych doznał złamania nosa. Dwójka zatrzymanych usłyszała zarzuty w warunkach tzw. recydywy. 

Zgodnie z kodeksem, za taki czyn przewidziana jest kara nawet 12 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy wymiar ten wzrasta nawet do 15. Wobec takiego stanu rzeczy Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu wnioskował o zastosowanie najsurowszego ze środków zapobiegawczych, a prokurator przychylił się do takiego wniosku i wczoraj sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec dwóch mężczyzn tymczasowego aresztowania . Wobec 27 latka  zastosowano dozór policyjny.

(KWP Szczecin / mm)

Powrót na górę strony