Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na bank - kolejny napastnik jest już w rękach gorzowskich policjantów

Data publikacji 19.05.2016

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na bank w Nowej Soli. Poszukiwany listem gończym napastnik, ukrywał się w jednej z nadmorskich miejscowości.

Do napadu na placówkę banku doszło 22 lutego tego roku. Jeden z napastników po sterroryzowaniu personelu przedmiotem przypominającym broń, zabrał z kasy banku ponad 50 tysięcy złotych. Pierwszego z mężczyzn zatrzymali jeszcze policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Okazał się nim 20 - letni nowosolanin. Młody mężczyzna trafił wówczas do aresztu na trzy miesiące.

Śledczy w dalszym ciągu gromadzili dowody przestępstwa, aby drugi z napastników również trafił za kratki. Zbierany systematycznie materiał dowodowy oraz informacje, które na bieżąco były analizowane, pozwoliły ostatecznie na ustalenie tożsamości oraz miejsca pobytu drugiego z napastników. Ten po profesjonalnie przygotowanej akcji przez policjantów kryminalnych wspomaganych przez kolegów z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Gorzowie wpadł w ręce gorzowskich policjantów w ubiegły piątek (13.05.2016), w jednej z nadmorskich miejscowości. W chwili zatrzymania mężczyzna był bardzo zaskoczony. W celu zmylenia śledczych 40-latek często zmieniał miejsca swojego pobytu. Ostatnim z nich był wynajęty niewielki pokoik w jednym z domów wczasowych. To jednak okazało się niewystarczającym działaniem maskującym. Policjanci z Gorzowa Wlkp. skutecznie go namierzyli i w konsekwencji zatrzymali.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli.

(KWP Gorzów Wlkp. / mm)

 

  • antyterroryści podczas wejścia do budynku
  • policjanci podnoszą mężczyznę w kajdankach
  • policjanci prowadzą mężczyznę w kajdankach
  • policjanci prowadzą mężczyznę w kajdankach
  • antyterroryści wsadzają zatrzymanego do auta
  • zatrzymany za kratą

Film Napadli na bank. Kolejny napastnik jest już w rękach gorzowskich policjantów

Pobierz plik Napadli na bank. Kolejny napastnik jest już w rękach gorzowskich policjantów (format mp4 - rozmiar 14.25 MB)

Powrót na górę strony