Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca włamania do seminarium

Data publikacji 19.05.2016

Płoccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który włamał się do Płockiego Seminarium Duchownego, skąd ukradł samochód. Zatrzymany odpowie też za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Płoccy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące włamania do seminarium, które miało miejsce w nocy 11 maja. Z przekazanej funkcjonariuszom informacji wynikało, że włamywacz wyważył okno jednego z pomieszczeń skąd ukradł kasetkę z pieniędzmi i kluczyki do samochodu, po czym używając kluczyków włamał się do volkswagena transportera i odjechał nim. Bramę seminarium otworzył używając skradzionego pilota zdalnego sterowania. 

Łączna wartość strat powstałych w wyniku włamania została określona na kwotę około 45 tys. zł.

Policjanci po uzyskaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już następnego dnia wytypowali podejrzanego i zatrzymali 24-letniego mężczyznę.  Został zatrzymany przez funkcjonariuszy w momencie, gdy jechał skradzionym volkswagenem. Dodatkowo, jak się okazało był pijany, miał w organizmie 1, 8 promila alkoholu.

24-Latek został zatrzymany w areszcie.  W wyniku dalszej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukradł również plecak z narzędziami, z terenu budowy.

Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży plecaka oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Zatrzymany przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Jak oświadczył włamał się do seminarium, ponieważ chciał ukraść samochód, który później zamierzał sprzedać.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Radom / mm)

 

Powrót na górę strony