Aktualności

Data publikacji 19.05.2016

Kryminalni z Jaworzna wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Krosna Odrzańskiego zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na ponad pół miliona złotych. Policjanci zatrzymali małżeństwo podejrzane o prowadzenie tego nielegalnego procederu. Jaworznicki sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Śledczy od pewnego czasu pracowali nad sprawą nielegalnej uprawy, prowadzonej w jednym z domów jednorodzinnych w Mysłowicach. Kilka dni temu wkroczyli na teren posesji, gdzie w czasie przeszukania zabezpieczyli 327 krzaków konopi w różnym stadium rozwoju oraz 15 kg gotowego już suszu marihuany.

Plantacja prowadzona była w odpowiednio do tego przystosowanych pomieszczeniach. Sprawcy wyposażyli je w instalację oświetleniową i grzewczą, a także systemy nawiewowe, nawilżania i nawożenia. Policjanci zatrzymali małżeństwo, które zajmowało się prowadzeniem nielegalnej uprawy. 37-letni „plantator” i jego 30-letnia żona zamieszkiwali tam wspólnie z dwójką małych dzieci, które zostały oddane pod opiekę krewnych.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty uprawy, posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Grozi im do 12 lat więzienia. 

(KWP Katowice / mm)

  • uprawa konopii
  • policjanci oglądają plantację marihuany
  • doniczki z suszem marihuany
  • zatrzymany

Film Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych (format mp4 - rozmiar 30.65 MB)

Powrót na górę strony