Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał znane towary, zatrzymali go policjanci

Data publikacji 19.05.2016

Kryminalni z ostrowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z KWP z/s w Radomiu zlikwidowali profesjonalną linię produkcyjną, na której 31-letni mężczyzna podrabiał znaki towarowe znanych firm. Straty spowodowane przez podejrzanego sięgają 130 tysięcy złotych.

Policjanci uzyskali informację, że na terenie powiatu ostrowskiego może znajdować się wytwórnia, nielegalnie produkująca przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Sprawdzając te informacje, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Ostrowi Mazowieckiej razem z kolegami z wydziału do walki z cyberprzestępczością  KWP z/s w Radomiu w poniedziałek przeszukali posesję należącą do 31-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Okazało się, że jest tam profesjonalna linia produkcyjna, na której podrabiane były znaki towarowe.

Policjanci znaleźli też gotowe już kubki, zegary i koszulki. Podejrzany sprzedawał je na jednym z portali aukcyjnych. Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 130 tysięcy złotych. 31-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.  Przedstawiono mu zarzut nielegalnego używania znaku towarowego, do którego zatrzymany się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Radom /dk)

Powrót na górę strony
Polska Policja