Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trafił do aresztu z czterema zarzutami

Data publikacji 19.05.2016

Policjanci z Fordonu zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę pobicia, który usłyszał już łącznie cztery zarzuty przestępstw. 36-latek decyzją sądu trafił tymczasowo na 3 miesiące aresztu.

W poniedziałek (16.05.) około godz. 23:00 dyżurny bydgoskich policjantów otrzymał informację o pobiciu, do którego miało dojść na ul. Akademickiej. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol z Fordonu. Po dotarciu pod wskazany adres i rozmowie z pokrzywdzonym, policjanci ustalili rysopis sprawcy oraz kierunek w jakim się oddalił. Mundurowi rozpoczeli poszukiwania. Chwilę później, niedaleko miejsca, w którym doszło do pobicia, zatrzymali opisanego 36-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

To jednak nie koniec jego konfliktów z prawem. Śledczy badając tę sprawę powiązali zatrzymanego z wcześniejszymi przestępstwami. Po koniec 2015r. dokonał wymuszenia rozbójniczego, zmuszając siłą mieszkańca Bydgoszczy do zawarcia umowy kredytowej na kupno telewizora, a następnie w kierunku tej samej osoby wielokrotnie kierował groźby karalne. Ponadto 5 maja, również w Bydgoszczy, dokonał kradzieży rozbójniczej. Wtedy, na imprezie domowej zakrapianej alkoholem, przywłaszczył sobie portfel z kartą bankomatową znajomego. 

Zatrzymany usłyszał już zarzut wymuszenia rozbójniczego, kradzieży rozbójniczej, gróźb karalnych i pobicia, których dopuścił się w warunkach recydywy. Wczoraj (18.05.) decyzją sądu trafił tymczasowo na 3 miesiące do aresztu.

(KWP Bydgoszcz /dk)

Powrót na górę strony
Polska Policja