Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza

Data publikacji 19.05.2016

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań do piwnic. Okazał się nim mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Z włamań uczynił sobie źródło utrzymania. Łącznie policjanci przedstawili mu 18 zarzutów. Odzyskali również część skradzionych przedmiotów.

Policjanci z komisariatu na Baranówce wyjaśniali okoliczności powtarzających się włamań do piwnic. Z zebranych informacji wynikało, że sprawcą może być 28-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego przebywający w Rzeszowie. Policjanci ustalili, iż mężczyzna mieszka w wynajmowanych pokojach, które często zmienia. W czwartek uzyskali informację, gdzie podejrzewany aktualnie przebywa. 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna włamywał się do piwnic. Wchodził do klatek schodowych, korzystając z niezamkniętych drzwi. Do poszczególnych boksów piwnicznych dostawał się wyłamując drzwi lub przecinając zabezpieczenia. Chcąc uniknąć zatrzymania, co jakiś czas zmieniał rejon działania.

Kradł wszystko co miało jakąś wartość i co można była szybko sprzedać. Jego łupem padały przed wszystkim rowery i elektronarzędzia, ale również walizki z odzieżą, opony i sprzęt turystyczny. W jednym przypadku mężczyzna włamał się do garażu na budowie, gdzie przechowywane były narzędzia budowlane, które również ukradł. Skradzione przedmioty starł się szybko sprzedać przypadkowym osobom w lombardach lub za pośrednictwem portali aukcyjnych. Z procederu uczynił sobie źródło utrzymania.

Policjanci ustalili, że od kwietnia, 28-latek włamywał się 18 razy. Spowodowane przez niego straty oszacowane zostały na ponad 40 tys. złotych. Na podstawie zebranego materiału, funkcjonariusze przedstawili mu 18 zarzutów kradzieży z włamaniem. Odzyskali znaczną część skradzionych przedmiotów.

Nadzorujący postępowanie prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju, połączonego z zakazem wydania paszportu.

(KWP Rzeszów / mm)

Powrót na górę strony