Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na drogach

Data publikacji 21.12.2007

Święta tuż tuż, aby doczekać ich w spokoju i w radości zasiąść do wigilijnego stołu musimy bezpiecznie dojechać do swoich bliskich. Apelujemy do kierowców – NOGA Z GAZU! Dziś na drogach Opolszczyzny zginęły już dwie osoby.

Zmarznięta i śliska o tej porze roku jezdnia, nagłe zmiany pogody wymagają od kierowców szczególnej ostrożności. Niekorzystne warunki pogodowe w połączeniu z nadmierną prędkością często prowadzą do tragedii!

W ciągu ostatnich dwóch dni (19-20 grudnia br.) na naszych drogach doszło do 11 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 16 zostało rannych.

Natomiast dziś rano funkcjonariusze odnotowali już 2 wypadki śmiertelne.

O godzinie 4:00 na ul. Jana Pawła II w Namysłowie 45-latka jadąca fiatem cinquecento na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z samochodem ciężarowym mercedes, którym kierował 45-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia kierująca fiatem zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Trzy godziny później, około 7:00 pomiędzy Niemodlinem, a Sosnówką (droga nr 46), opel kadet podczas manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z audi. Siła uderzenia wyrzuciła kadeta na pobocze gdzie uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia pasażer opla zginął na miejscu, a cztery osoby zostały przewiezione do szpitala.

Apelujemy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowco – NOGA Z GAZU, w twoich rękach jest życie pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.
Powrót na górę strony