Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy z przemytu

Data publikacji 21.12.2007

Nielegalny skład papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zlikwidowali policjanci z Radomia. Zabezpieczyli ponad 16 tysięcy paczek wyrobów tytoniowych i 20 butelek alkoholu pochodzącego z przemytu. W ich ręce wpadły tez trzy osoby. Jak przyznali zatrzymani, zgromadzili taką ilość papierosów, ponieważ obawiali się, że wejście Polski do Strefy Schengen może uniemozliwić przemyt.

Od pewnego czasu policjanci z sekcji kryminalnej z Radomia sprawdzali informacje operacyjne dotyczące nielegalnego składu papierosów pochodzących z przemytu. Papierosy miały być przechowywane na posesji pod Radomiem. Miejsce to było pod stałą obserwacją policjantów.

Wczoraj kryminalni weszli na posesję. Jak się okazało nie mylili się robiąc przeszukanie właśnie tego dnia. Odnaleziono olbrzymi skład przemycanych papierosów. Podczas przeszukania budynku mieszkalnego oraz samochodów osobowych zabezpieczyli ponad 16 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Pochodziły prawdopodobnie z Ukrainy. Zabezpieczono także 20 butelek nielegalnego alkoholu. Jak ustalono wartość zabezpieczonego mienia to prawie 100 tys. zł.

W ręce policjantów wpadły 4 osoby. Jeden z mężczyzn przyznał, że zgromadzono taką ilość papierosów, ponieważ obawiano się, że wejście Polski do Strefy Schengen może uniemożliwić przemyt.

Powrót na górę strony