Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zmuszanie do prostytucji

Data publikacji 21.12.2007

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali 23-letniego Marcina P. Akcja była efektem śledztwa w sprawie sutenerstwa, gróźb karalnych i zmuszania do prostytucji. Mężczyźnie prokurator przedstawił zarzuty, a sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Na początku grudnia do kryminalnych z warszawskiego Śródmieścia dotarła informacja o młodym mężczyźnie, który za pomocą ogłoszeń prasowych, zwabiał do pracy w agencjach towarzyskich młode kobiety. Te, które odpowiedziały na ogłoszenie, a po zgłoszeniu się do pracy i zorientowaniu w jej prawdziwym charakterze odmawiały, były bite, zastraszane i zmuszane do prostytucji.

Policjanci, pracujący przy tej sprawie, po zebraniu materiału dowodowego zatrzymali Marcina P. Prokurator przedstawił 23-latkowi zarzuty gróźb, zmuszania do prostytucji i czerpania korzyści z cudzego nierządu. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztowania. Marcin P. notowany był, w policyjnych zbiorach informatycznych, za kradzieże i oszustwo. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony