Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań dwóch mężczyzn

Data publikacji 20.05.2016

Policjanci odnaleźli zaginionych mężczyzn. Jeden z nich nie potrzebował opieki medycznej i funkcjonariusze całego i zdrowego odwieźli do domu i przekazali pod opiekę rodzinie, drugi z odnalezionych mężczyzn trafił do szpitala, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj (19 maja 2016) rano policjanci otrzymali zawiadomienie o zaginięciu 43-letniego mieszkańca gm. Biłgoraj. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna leczył się psychiatrycznie. Jak ustalili policjanci w dniu 18 maja b.r. wyjechał z domu swoim samochodem marki hyundai, do którego już nie powrócił jak też nie skontaktował się z najbliższymi. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli działania poszukiwawcze. Patrole na terenie całego powiatu otrzymały rysopis zaginionego, policjanci sprawdzali szpitale, hotele, sklepy, okoliczne miejscowości, a także tereny leśne pobliskich miejscowości.

Po około dwóch godzinach prowadzonych poszukiwań, w lesie miejscowości Żelebsko kryminalni zauważyli stojący samochód należący do zaginionego. Wewnątrz pojazdu znajdował się także zaginiony 43-latek. Z mężczyzną utrudniony był kontakt, funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce pogotowie. Jak się okazało, mężczyzna na szczęście nie potrzebował opieki medycznej. Policjanci całego i zdrowego 43-latka odwieźli do domu i przekazali pod opiekę najbliższych.

...

We wtorek (17 maja 2016) policjanci zostali zawiadomieni o zaginięciu 62-latka. Zaginięcie zgłosiła rodzina zaniepokojona nieobecnością mężczyzny, który ostatni raz w pobliżu miejsca zamieszkania widziany był w poniedziałek wieczorem. Policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu i rozpoczęli poszukiwania.

Funkcjonariusze sprawdzili szpitale, izbę wytrzeźwień, dworce, schronisko dla bezdomnych. Informacja o zaginięciu przekazana została do innych jednostek policji. O poszukiwaniach powiadomili dyspozytorów taksówek i autobusów komunikacji publicznej. W terenie zaginionego poszukiwali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, oddziałów prewencji, przewodnik z psem tropiącym. Opublikowano również komunikat.

Przełom nastąpił dzisiaj ((20 maja 2016) Policjanci otrzymali informację, że 62-latek widziany był we wtorek w rejonie ulicy Nalepy. Zaginionego zauważył mężczyzna, który skojarzył go z opublikowanym w komunikacie wizerunkiem. Informację niezwłocznie sprawdzili poszukujący mężczyznę policjanci. Miejsce, gdzie był widziany to teren nieużytków rolnych i zarośli. Tam w wąwozie, przez który przepływa rzeczka Lubcza odnaleźli zaginionego. Okazało się, że mężczyzna nie mógł o własnych siłach wydostać się z głębokiego na kilka metrów wąwozu i ostatnie dni spędził w wodzie na dnie wąwozu.

62-latek był wychłodzony, ale przytomny. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która przewiozła odnalezionego mężczyznę do szpitala. Jego życie nie jest zagrożone.

(KWP Lublin, Rzeszów /dk)

Powrót na górę strony
Polska Policja