Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził motocyklem po Wrocławiu aż 151 km/h – kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 20.05.2016

Kolejny pirat drogowy stracił na 3 miesiące swoje prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Tym razem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zauważyli motocyklistę, który pędził ze znaczną prędkością. W miejscu, gdzie obowiązuje „siedemdziesiątka”, mężczyzna miał na liczniku aż 151 km/h. Policjanci przerwali jego szaleńczą jazdę i zatrzymali go do kontroli. Ponadto okazało się, że to nie jedyne wykroczenie na koncie tego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło we Wrocławiu 18 maja br. około godz. 16.50 w okolicach mostu Milenijnego na ulicy Jana Nowaka – Jeziorańskiego, gdzie policjanci pełniący służbę zauważyli motocyklistę, pędzącego ze znaczną prędkością. Wideorejestrator zamontowany w radiowozie wskazał 151 km/h na odcinku, gdzie dopuszczalna prędkość to 70 km/h. Ponadto sposób, w jaki zamontowana była tablica rejestracyjna motocykla, uniemożliwiał prawidłowe odczytanie numerów rejestracyjnych.

Młody człowiek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i zagrożenie, jakie mógł spowodować na drodze poniósł surowe konsekwencje. Za szybką jazdę kierowcy zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy, ukarano go grzywną w kwocie 600 zł, a na jego konto „powędrowało” 13 punktów.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Pędził motocyklem po Wrocławiu aż 151 km/h – kierowca stracił prawo jazdy

Pobierz plik Pędził motocyklem po Wrocławiu aż 151 km/h – kierowca stracił prawo jazdy (format mp4 - rozmiar 28.71 MB)

Powrót na górę strony