Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczeństwo seniorów i osób z niepełnosprawnością to nasza wspólna sprawa” – debata społeczna

Data publikacji 20.05.2016

W Jeleniej Górze odbyła się debata społeczna pn. „Bezpieczeństwo seniorów i osób z niepełnosprawnością to nasza wspólna sprawa”. Organizatorem spotkania była Powiatowa Społeczna Rada do spraw Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze oraz Policja jeleniogórska. Udział w debacie wzięło około 70 osób.

W spotkaniu udział wzięli policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze,  Państwowej Inspekcji Pracy , Powiatowego Urzędu Pracy,  przedstawiciele związku emerytów i rencistów, Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele Domu „Pogodna Jesień”  oraz urzędu miasta. Przybyłych na debatę przywitała Ligia Jamer z Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych  oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł.insp. Piotr Wałczyk.

Debatę rozpoczął – p. Leszek Karbowski, który przedstawił  temat „Niepełnosprawni na rynku pracy”, a następnie krótką prezentację dotyczącą realizowanych  przez policję działań prewencyjnych, skierowanych na bezpieczeństwo seniorów i osób z niepełnosprawnością przedstawiła sierż. sztab. Beata Sosulska-Baran. Kolejną osobą, która zabrała głos  była st.asp. Klaudia Rozbicka – Zastępca Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze omówiła metody działania sprawców oraz jak się zachować, aby nie paść ofiarą przestępców. Na zakończenie głos zabrał asesor Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze – Tomasz Czułowski, który  omówił działania prokuratury w przypadku tego rodzaju zdarzeń. 

Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy, zwłaszcza tematy dotyczące różnego rodzaju oszustw i kradzieży, którymi ofiarami padają osoby starsze. Wszyscy zgodzili się co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać jak najczęściej i uczulać ludzi na zagrożenia, które czyhają na nich w codziennym życiu. Głos w dyskusji zabrał również dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Wojciech Łabun, który ponownie poinformował o tym , jak funkcjonuje MOPS i jakimi dokumentami posługują się pracownicy socjalni odwiedzając podopiecznych w domach.

(KWP Wrocław /dk)

  • „Bezpieczeństwo seniorów i osób z niepełnosprawnością to nasza wspólna sprawa” – debata społeczna #1
  • „Bezpieczeństwo seniorów i osób z niepełnosprawnością to nasza wspólna sprawa” – debata społeczna #2
  • „Bezpieczeństwo seniorów i osób z niepełnosprawnością to nasza wspólna sprawa” – debata społeczna #3
  • „Bezpieczeństwo seniorów i osób z niepełnosprawnością to nasza wspólna sprawa” – debata społeczna #4
  • „Bezpieczeństwo seniorów i osób z niepełnosprawnością to nasza wspólna sprawa” – debata społeczna #5
  • „Bezpieczeństwo seniorów i osób z niepełnosprawnością to nasza wspólna sprawa” – debata społeczna #6
Powrót na górę strony