Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał włamywacza

Data publikacji 21.12.2007

Funkcjonariusz sekcji kryminalnej bialskiej komendy, wracając wczoraj wieczorem do domu po służbie, zatrzymał na gorącym uczynku jednego ze sprawców włamania. W trakcie przeszukania jego mieszkania kryminalni zabezpieczyli przedmioty pochodzące prawdopodobnie z poprzednich kradzieży. Policjanci są już na tropie kompanów zatrzymanego włamywacza.

Wczoraj, kilka minut po godz. 18:00, funkcjonariusz sekcji kryminalnej bialskiej komendy wracał do domu po służbie. W pewnym momencie zauważył trzech mężczyzn, którzy wychodzili przez balkon jednego z mieszkań. Od razu zorientował się, że ma do czynienia z włamywaczami. Nie zwlekając ani chwili podjął pościg za przestępcami, powiadamiając jednocześnie o zdarzeniu dyżurnego komendy. Przestępcy rozbiegli się w różnych kierunkach. Policjant zatrzymał jednego z włamywaczy w momencie, gdy wsiadał do samochodu. Okazał się nim 31 letni mieszkaniec Łęcznej. Funkcjonariusze ustalili również dane pozostałych sprawców. Okazało się, że mężczyźni ci wczoraj, między 16.00 a 18.00, włamali się do kilku mieszkań na osiedlu Terebelska oraz przy ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej. Do lokali dostawali się wyłamując skrzydła okien balkonowych. Ich łupem padły pieniądze oraz złota i srebrna biżuteria.

W czasie przeszukania mieszkań włamywaczy policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt wyrobów ze złota i srebra, zegarki, numizmaty, telefony komórkowe, elektronarzędzia oraz 7000 zł. Również w samochodzie zatrzymanego znaleziono i zabezpieczono przedmioty mogące pochodzić z włamań. Policjanci poszukują pozostałych sprawców. Jak ustalili, prawdopodobnie w ciągu ostatnich kilu miesięcy dokonali oni kilkudziesięciu włamań m.in. w Puławach, Chełmie, Zamościu i Stalowej Woli.

Film Po służbie zatrzymał włamywacza


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Po służbie zatrzymał włamywacza (format flv - rozmiar 1.71 MB)

Powrót na górę strony