Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani do sprawy studentów doprowadzeni do prokuratury

Data publikacji 20.05.2016

Policjanci z komisariatu na Śródmieściu w Bydgoszczy od wtorku pracują nad zgłoszeniem dot. studentów bydgoskiej uczelni. Dziś (20.05.2016r.) ważne decyzje podejmować będzie prokurator.

Zawiadomienie od opiekunki studentów, przybywających w Bydgoszczy na międzynarodowej wymianie, przyjęto we wtorek (17.05) popołudniu. Ze zgłoszenia wynikało, ze grupa sześciu studentów, wśród których byli Czeszka, Słowak i czterej obywatele Turcji, w środę (11.05) około godz. 19:30 została zaczepiona nad Brdą w okolicach marketu, przez kilkuosobową grupę mężczyzn, w trakcie tego zajścia studenci byli szarpani, a nawet uderzani. Wszystko wskazywało na to, iż miało to związek z ich narodowością.

Czynności wykonane w tej sprawie we wtorek i środę pozwoliły na wstępne zakwalifikowanie tej sprawy jako użycie przemocy z powodu przynależności narodowej. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Już w środę (18.05) policjanci z Bydgoszczy pracujący nad tą sprawą zatrzymali dwie osoby. Mężczyźni w wieku 20 i 21-lat trafili do policyjnego aresztu.  Policjanci z komisariatu na Śródmieściu ustalali, jaką role odegrali zatrzymani w tym przestępstwie. 

Materiały zgromadzone w tej sprawie trafiły do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. Dziś (20.05) podejrzewani doprowadzeni zostali do prokuratora. Oskarżyciel zdecyduje jakie zarzuty usłyszą.

(KWP Bydgoszcz /dk)

  • Zatrzymani do sprawy studentów doprowadzeni do prokuratury #1
  • Zatrzymani do sprawy studentów doprowadzeni do prokuratury #2
  • Zatrzymani do sprawy studentów doprowadzeni do prokuratury #3

Film Zatrzymani do sprawy studentów doprowadzeni do prokuratury

Pobierz plik Zatrzymani do sprawy studentów doprowadzeni do prokuratury (format mp4 - rozmiar 4.36 MB)

Powrót na górę strony