Policjanci z Otwocka wzięli udział w ćwiczeniach „KOLEJ 2016” - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Otwocka wzięli udział w ćwiczeniach „KOLEJ 2016”

Data publikacji 23.05.2016

Otwoccy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach pod kryptonimem „KOLEJ 2016”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było sprawdzenie przygotowania, umiejętności współdziałania oraz reakcji różnych służb w przypadku wystąpienia zagrożeń komunikacyjnych w transporcie kolejowym. Ćwiczenia odbyły się na terenie powiatu otwockiego w gminie Celestynów.

Na potrzeby ćwiczenia opracowano scenariusz, w którym założono, że pojazd dostawczy zderzył się z pociągiem relacji Warszawa-Dęblin. Pojazd leży na boku, pali się, a w jego wnętrzu pozostały uwięzione dwie osoby. Pociąg stoi na torach, słychać krzyki i jęki poszkodowanych i spanikowanych osób. Do działań przystąpiły Policja, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne i Straż Ochrony Kolei.

Głównym celem szkolenia było praktyczne doskonalenie umiejętności policjantów w zakresie współdziałania z pozostałymi służbami odpowiedzialnymi za działania ratownicze w warunkach zagrożeń komunikacyjnych w transporcie kolejowym. Ćwiczenia przeprowadzone w warunkach porównywalnych do rzeczywistych, pozwoliły na realne zaprezentowanie niebezpieczeństw i zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się interweniujący na miejscu policjanci. Miały także na celu sprawdzenie mechanizmów i procedur współdziałania w sytuacji wystąpienia wypadków komunikacyjnych w transporcie kolejowym.

- Tego typu ćwiczenia pomagają nam określić i sprecyzować zadania, jakie spoczywają na poszczególnych podmiotach, biorących udział w ćwiczeniach. Zdobyte doświadczenie pozwoli nam w przyszłości realizować zadania na jak najwyższym poziomie - powiedział obecny na miejscu I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku podinsp. Andrzej Karpiński.

KSP / ig

  • Służby ratownicze podczas ćwiczeń "Kolej 2016" #1
  • Służby ratownicze podczas ćwiczeń "Kolej 2016" #2
  • Służby ratownicze podczas ćwiczeń "Kolej 2016" #3
  • Służby ratownicze podczas ćwiczeń "Kolej 2016" #4
  • Służby ratownicze podczas ćwiczeń "Kolej 2016" #5
  • Służby ratownicze podczas ćwiczeń "Kolej 2016" #6
Powrót na górę strony
Polska Policja