Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie dopuścili do starcia pseudokibiców

Data publikacji 23.05.2016

Interwencja policjantów z katowickiego oddziału prewencji zapobiegła bijatyce szalikowców po zakończeniu meczu GKS-u Katowice z Chrobrym Głogów. Pseudokibice z Katowic zaatakowali poza stadionem grupę z Głogowa. Podczas akcji został zatrzymany 17-latek, który zaatakował policjanta.

Zdarzenia rozegrały się podczas sobotniego meczu GKS-u Katowice z Chrobrym Głogów. Pseudokibice z Katowic przebiegli przez boisko i próbowali zerwać flagę Chrobrego z ogrodzenia przed ich sektorem. Stadionowi chuligani gości ruszyli z odwetem, ale powstrzymała ich ochrona, używając gazu pieprzowego. Kibice Chrobrego zaczęli szarpać płot, część z nich na niego wskoczyła.

Po zakończonym meczu pseudokibice GKS-u Katowice próbowali doprowadzić do starcia z kibicami z Głogowa. Policjanci natychmiast wkroczyli do akcji. Mundurowi musieli użyć gazu, granatów hukowych i pałek, aby nie dopuścić do starcia.

Podczas akcji został zatrzymany 17-latek z Głogowa, który zaatakował policjanta. Nastoletni pseudokibic trafił do policyjnego aresztu. Za znieważenie i naruszenie nietykalności stróża prawa grozi mu trzyletni pobyt w więzieniu.

KWP w Katowicach / ig

Powrót na górę strony