Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podlascy policjanci szkolili się pod okiem ekspertów

Data publikacji 23.05.2016

22 podlaskich policjantów, na co dzień realizujących zadania patrolowo – interwencyjne, ćwiczyło pod okiem ekspertów techniki i taktyki postępowania podczas różnego rodzaju interwencji. Celem tego typu cyklicznie realizowanych szkoleń jest ciągłe podnoszenie poziomu wyszkolenia funkcjonariuszy, a co za tym idzie także i bezpieczeństwa.

W minionym tygodniu w Czerwonym Borze 22 podlaskich policjantów uczestniczyło w warsztatach szkoleniowych. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i była to już XXII edycja regionalnych warsztatów dla funkcjonariuszy województwa podlaskiego realizujących zadania patrolowo – interwencyjne. Zajęcia trwały pięć dni i były prowadzone przez Krajowego Szefa Wyszkolenia Krav Maga – członka światowego zespołu Top Ekspertów Krav Maga Global Instruktor Team – Tomasza Adamczyka, szefa wyszkolenia Defendo w Polsce podinsp. Tomasza Maczugę, Naczelnika Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku kom. Jacka Lachowskiego, funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Czerwonym Borze oraz instruktorów z KWP w Białymstoku. Pierwszego dnia warsztatów funkcjonariusze w ramach weryfikacji sprawności fizycznej musieli przebiec dystans 10 kilometrów w czasie poniżej godziny, co kwalifikowało ich do dalszej części szkolenia. Następnie podczas pięciu dni intensywnych fizycznych zajęć poruszano problematykę z zakresu taktyki wykonywania konwojów i doprowadzeń, taktyki kontroli pojazdu, zatrzymywania osób w pomieszczeniach i pojazdach, reakcji instynktownych w trakcie interwencji na bazie systemu Krav Maga, systemu walki Defendo w kontekście stosowania środków przymusu bezpośredniego na bazie obowiązujących przepisów, wyszkolenia strzeleckiego, stosowania urządzeń przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej w Policji, oraz funkcjonowania Ustawy z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej.

Warsztaty tego typu organizowane są cyklicznie od 1999 roku, a rolą uczestników tego przedsięwzięcia jest podzielenie się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z funkcjonariuszami z jednostek macierzystych, którzy na co dzień pełnią służbę patrolowo - interwencyjną. Tego typu rozwiązanie daje możliwość ciągłego podnoszenia poziomu wyszkolenia funkcjonariuszy oraz z pewnością pozytywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa oraz efektywności wykonywanych czynności służbowych.

(KWP Białystok /dk)

  • Podlascy policjanci szkolili się pod okiem ekspertów #1
  • Podlascy policjanci szkolili się pod okiem ekspertów #2
  • Podlascy policjanci szkolili się pod okiem ekspertów #3
  • Podlascy policjanci szkolili się pod okiem ekspertów #4
  • Podlascy policjanci szkolili się pod okiem ekspertów #5
  • Podlascy policjanci szkolili się pod okiem ekspertów #6
Powrót na górę strony