Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iwo - pies służbowy z lęborskiej komendy odnalazł zaginionego mężczyznę

Data publikacji 23.05.2016

Przewodnik psa służbowego z lęborskiej komendy policji, sierż. szt. Bartomiej Świtka oraz jego czworonożny podopieczny – owczarek belgijski Iwo, pomogli bytowskim mundurowym w odnalezieniu zaginionego mężczyzny. Pies szybko złapał trop i po ponad 3 kilometrowym przemierzeniu trudnej trasy bezbłędnie doprowadził policjantów do celu.

O zaginięciu 62-letniego mieszkańca gm. Czarna Dąbrówka (powiat bytowski) poinformowała bytowską policję jego żona. Mężczyzna wyszedł z domu w czwartkowe południe (19.05.2016 r.) i nie wrócił do wieczora. Z pomocą bytowskim funkcjonariuszom pospieszyli policjanci z Lęborka, w tym przewodnik sierż. szt. Bartłomiej Świtka z psem służbowym Iwo. Na jednej z łąk mundurowi znaleźli jego plecak. Pies natychmiast złapał trop.

Mimo że trasa poszukiwań była długa i trudna do tropienia, bo przez ponad 3 kilometry prowadziła przez las, pola i grzęzawiska, Iwo bezbłędnie doprowadził swojego przewodnika do leśnego zagajnika, gdzie znajdował się zdezorientowany 62-latek. Mężczyzna nie wiedział jak trafić do domu. Na szczęście nic mu się nie stało.

Dzięki szybkiej reakcji oraz skutecznej pracy bytowskich i lęborskich policjantów bezpiecznie wrócił do swojej rodziny. Niesamowity zmysł węchu lęborskiego czworonoga i doświadczenie jego przewodnika doprowadziły do szczęśliwego finału poszukiwań. Iwo służy w lęborskiej komendzie policji od 1,5 roku. Jak twierdzi sierż. szt. Bartłomiej Świtka, jest wartościowym partnerem w codziennej służbie i mimo tak krótkiego stażu ma na swoim koncie niejeden sukces w tropieniu.

KWP w Gdańsku / ig

  • Iwo - pies służbowy z lęborskiej komendy z opiekunem #1
  • Iwo - pies służbowy z lęborskiej komendy z opiekunem #2
  • Iwo - pies służbowy z lęborskiej komendy z opiekunem #3
Powrót na górę strony