Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

9 mln papierosów w ciężarówce, kolejne 8 milionów w mieszkaniu – policjanci CBŚP i celnicy udaremnili transport do Wielkiej Brytanii

17 milionów papierosów wartych ponad 11 mln złotych zabezpieczyli policjanci CBŚP z Kielc we współpracy z funkcjonariuszami kieleckiej Izby Celnej. Nielegalne papierosy miały trafić do Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który przewoził towar ciężarówką. Mężczyzna odpowie za przechowywanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚP z Kielc uzyskali informację, że w jednej z firm na obrzeżach Kielc zaparkował samochód ciężarowy, w którym prawdopodobnie są nielegalnie wyprodukowane papierosy. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zaczęli obserwować teren. W pewnym momencie pojawił się mężczyzna – kierowca tira. Wtedy policjanci wraz z celnikami wkroczyli do akcji. Przeszukali ciężarówkę i okazało się, że wewnątrz jest 9 mln papierosów. 34-letni Paweł G. został zatrzymany. Na tym jednak nie zakończyła się praca funkcjonariuszy. Policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego i znaleźli tam magazyn z 8 milionami papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, nielegalny towar miał trafić do Wielkiej Brytanii.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy szacuje się na ponad 14,5 mln złotych.

35-latek usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego, dotyczące przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych.

Sprawa została przekazana do prowadzenia przez Izbę Celną w Kielcach.

(CBŚP / ms)

  • policjant i zabezpieczone papierosy
  • zabezpieczone papierosy
  • Zatrzymany podejrzany

Film 9 mln papierosów w ciężarówce, kolejne 8 milionów w mieszkaniu – policjanci CBŚP i celnicy udaremnili transport do Wielkiej Brytanii

Pobierz plik 9 mln papierosów w ciężarówce, kolejne 8 milionów w mieszkaniu – policjanci CBŚP i celnicy udaremnili transport do Wielkiej Brytanii (format mp4 - rozmiar 5.21 MB)

Powrót na górę strony