Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli tytoń, alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy

Data publikacji 24.05.2016

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zabezpieczyli około ćwierć tony tytoniu, 225 litrów alkoholu oraz kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę około 200 tys. złotych

Do  spektakularnego zatrzymania mężczyzny doszło na ul. Franciszkańskiej w Nowym Sączu podczas kontroli samochodu marki Mercedes. Sądeccy policjanci postanowili podjąć interwencję z uwagi na to, że zaobserwowali dziwne zachowanie mężczyzny, który na widok funkcjonariuszy bardzo się zdenerwował, szybko wsiadł do samochodu i próbował odjechać.

Szybko okazało się, że nielegalnie handlował papierosami bez akcyzy i kilka minut wcześniej sprzedał około 100 takich paczek mieszkańcowi Nowego Sącza. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo skarbowe podczas legitymowania okazał policjantom podrobiony dowód osobisty i prawo jazdy  wystawione na inne dane personalne. Niestety jego sprytny plan legł w gruzach, ponieważ funkcjonariusze od razu zorientowali się, że mają do czynienia z fałszerstwem.

58-leni mieszkaniec gminy Chełmiec został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Ponadto, realizując dalsze czynności w  trakcie przeszukania miejsca zamieszkania i pomieszczeń gospodarczych zajmowanych przez 58-latka policjanci zabezpieczyli aż 225 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, który przechowywany był w plastikowych pojemnikach, 190 paczek papierosów różnych marek, 164 kilogramów krajanki tytoniowej, 37 kg porcji sprasowanych tytoniu oraz 53 kg suszonych liści tytoniu. W miejscu przeszukania znajdowały się również urządzenia do rozdrabniania tytoniu.

Nielegalny towar został skonfiskowany, a 58-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut nielegalnego posiadania oraz wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych i alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy (art. 65 kks) oraz użycia jako autentycznych uprzednio podrobionych dokumentów tożsamości (art 270 kk).

Za te czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 22 maja na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu Prokurator Rejonowy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

KWP w Krakowie / ig

  • Zabezpieczony tytoń, alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy #1
  • Zabezpieczony tytoń, alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy #2
  • Zabezpieczony tytoń, alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy #3
  • Zabezpieczony tytoń, alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy #4
  • Zabezpieczony tytoń, alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy #5
  • Zabezpieczony tytoń, alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy #6
Powrót na górę strony