Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Liczyli na łatwe pieniądze

Data publikacji 22.12.2007

26 letni Piotr O. i 21 letni Tobiasz O. chcieli wyłudzić z banku 16 tysięcy złotych. Zamiast gotówki na święta usłyszeli zarzut oszustwa kredytowego, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali zatrzymani wczoraj przez stołecznych policjantów.

Do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dotarła informacja z jednego z banków, że dokumenty potrzebne do wzięcia kredytu przez 26 letniego Piotra O. mogły być sfałszowane. Funkcjonariusze od razu sprawdzili te doniesienie. Jak się okazało, faktycznie, 26 latek złożył podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu. W sumie mężczyzna chciał wyłudzić 16 tysięcy złotych. Policjanci skontaktowali się z kolegami z wydziału wywiadowczo – patrolowego i razem urządzili zasadzkę pod bankiem.

Około 10.30 Piotr O. razem z 21 letnim Tobiaszem O., poręczycielem pożyczki, zgłosił się do banku. Niczego nie podejrzewając 26 latek chciał podpisać umowę i odebrać gotówkę. Jakież było jego zdziwienie, kiedy zobaczył funkcjonariuszy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i natychmiast trafili do policyjnego aresztu. Teraz sprawą zajmą się policjanci z wolskiej komendy. Za oszustwo kredytowe Piotrowi O. i Tobiaszowi O. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O tym, gdzie mężczyźni spędzą święta zadecyduje prokurator i sąd.

Okres przedświąteczny to czas, w którym wzrasta liczba amatorów łatwych pieniędzy. Liczą na to, że sfałszowane czy nierzetelne dokumenty zostaną przeoczone przez pracowników banku, szczególnie, kiedy wniosków o pożyczki jest dużo więcej. Zatrzymanie Piotra O. i Tobiasza O. świadczy o tym, że dzięki dobrej współpracy banków z Policją nie jest to takie łatwe.

Powrót na górę strony