Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za włamanie do plebanii

Data publikacji 25.05.2016

Strzeleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do plebanii w Dobiegniewie. Łupem włamywaczy padły urządzenia RTV, kluczyki od samochodu oraz pieniądze o łącznej wartości ponad 26 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

W poniedziałek 16 maja br. do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do plebanii w Dobiegniewie. Włamywacze, po uszkodzeniu okna, weszli do budynku, skąd ukradli urządzenia RTV, kluczyki do samochodu oraz pieniądze. Łączna wartość strat to prawie 30 tysięcy złotych.

Do pracy niezwłocznie przystąpili kryminalni, którzy bardzo szybko zebrali pierwsze dowody. Udało się im uzyskać nagranie z monitoringu zamontowanego w rejonie plebanii. Kamera zarejestrowała dwóch mężczyzn, którzy próbowali wyważyć jedno z okien w budynku. Policjanci po zapoznaniu się z materiałem wideo szybko wytypowali dwóch podejrzanych. Zorganizowane działania policjantów zakończyły się w czwartek 19 maja zatrzymaniem dwóch podejrzanych i przewiezieniem ich do policyjnego aresztu.

33 i 36-latek z gminy Dobiegniew usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem za który grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy.

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)

Powrót na górę strony