Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny rowerzysta

Nowa infrastruktura, rosnąca liczba dróg rowerowych, rower miejski, powoduje, że coraz więcej łodzian przesiada się z samochodów na rower. Miasto staje się przyjazne użytkownikom jednośladów. Wspólne działania władz Łodzi, Policji i Straży Miejskiej mają promować bezpieczne i odpowiedzialne uczestnictwo rowerzystów w ruchu drogowym.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa coraz liczniejszej grupy cyklistów, 25 maja 2016r. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zorganizowali działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta” promujące bezpieczne, zgodne z przepisami i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym. Akcję honorowym patronatem objęła Prezydent Miasta Łodzi.

Od godziny 9.00 w dwóch newralgicznych punktach miasta policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji KMP w Łodzi prowadzili rozmowy profilaktyczne z kierującymi i pieszymi. Zwracali uwagę na konieczność poprawy wzajemnych relacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami ruchu drogowego, większą tolerancję i życzliwość, sprzyjającą bezpieczeństwu. Faktem jest, iż udział w ruchu drogowym każdego z nas co chwilę się zmienia, raz występujemy jako piesi, innym razem jako kierujący, więc istotne jest, aby w każdy szanował zasady, przepisy oraz innych uczestników ruchu.

Od godziny 14.00 u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Al. Piłsudskiego przeprowadzono kolejny etap happeningu, w którym oprócz policjantów KMP w Łodzi udział brali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, Straży Miejskiej, Fundacji Fenomen, uczniowie XVIII Liceum Ogólnokształcącego, Stowarzyszenia Studentów Prawa i Administracji ELSA. W utworzonych stanowiskach profilaktyczno – informacyjnych dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, ponadto w mobilnym miasteczku ruchu drogowego chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności, pokonując na rowerze tor przeszkód.

(KWP w Łodzi / ms)

  • akcja policji #1
  • akcja policji #2
  • akcja policji #3
  • akcja policji #4
Powrót na górę strony