Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał fałszywe studolarówki

Data publikacji 27.05.2016

Czujność pracowników poczty i natychmiastowe działanie dzielnicowego pozwoliły na zatrzymanie 33-latka. Mężczyzna chciał wymienić w kantorze fałszywe studolarówki. Jak się okazało nie tylko w Fordonie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dzielnicowy z Fordonu był akurat w trakcie obchodu osiedla, gdy otrzymał alarmujący sygnał. Pracownik poczty zawiadomił go, że w kantorze ktoś chce sprzedać dolary. Banknoty wzbudziły podejrzenia pracownika.

Na miejscu dzielnicowy zatrzymał 33-letniego mężczyznę, który chciał sprzedać pięć studolarowych banknotów. Po przeszukaniu go policjanci zabezpieczyli 16 kolejnych studolarówek. Wszystko wskazuje na to, że banknoty te są fałszywe.

33-letni  obcokrajowiec trafił do policyjnego aresztu.

Natychmiast do sprawy włączyli się kryminalni z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Bydgoszczy. Analiza wcześniejszych tego typu zgłoszeń pozwoliła na ustalenie, że zatrzymany 33-latek wyprowadził do obrotu fałszywe studolarówki w różnych urzędach na terenie Bydgoszczy. W sumie w czterech placówkach sprzedał łącznie 75 banknotów. W Fordonie mu się nie udało.

Mężczyzna trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziś (27.05.2016r.) 33-latek został doprowadzony do sądu, do którego prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie.

(KWP Bydgoszcz /dk)

Film Miał fałszywe studolarówki

Pobierz plik Miał fałszywe studolarówki (format mp4 - rozmiar 2.01 MB)

Powrót na górę strony