Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o podłożenie materiału wybuchowego w autobusie

Data publikacji 27.05.2016

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, podejrzany o podłożenie materiałów wybuchowych w jednym z wrocławskich autobusów. 22-latek został zatrzymany przez policjantów na terenie województwa lubuskiego. Już usłyszał zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

We wtorek policjanci zatrzymali najbardziej poszukiwanego mężczyznę w kraju, podejrzanego o podłożenie we Wrocławiu ładunku wybuchowego w autobusie. Do jego zatrzymania doszło na terenie województwa lubuskiego. Nad tą sprawą pracowali najlepsi funkcjonariusze w Polsce którzy nieprzerwanie od czwartku dzień i noc tropili poszukiwanego mężczyznę.

W tej sprawie decyzją Komendanta Głównego Policji powołana została specjalna grupa w skład której weszli najlepsi policjanci z Wrocławia, Centralnego Biura Śledczego Policji i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Dodatkowo do Wrocławia skierowanych zostało 400 policjantów z innych garnizonów w Polsce. Funkcjonariusze aby zatrzymać sprawcę i wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia współpracowali również z policjantami z innych krajów.

Policjanci podczas prowadzonych działań na bieżąco konsultowali czynności z prokuraturą. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów wobec 22-latka podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony