Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 18-latka

Data publikacji 27.05.2016

Ochrona życia, zdrowia i mienia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. Doświadczenie nie raz pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania, a niejednokrotnie również współpraca ze społeczeństwem. Dzięki informacji od dziennikarzy oraz błyskawicznej reakcji i współpracy policjantów z Wilanowa i Gdańska uratowany został 18-latek, którego życie było zagrożone.

Dziś (27 maja 2016) około 3.00 w nocy gdańscy policjanci zostali powiadomieni przez kolegów z Wilanowa, że młody mężczyzna najprawdopodobniej próbuje targnąć się na własne życie, o czym informuje na jednym z portali społecznościowych. Taką informację przekazali mundurowym z Warszawy dziennikarze jednej ze stacji telewizyjnych.

Policjanci z Wilanowa ustalili dane osobowe oraz miejsce zamieszkania mężczyzny, a dyżurny z Gdańska natychmiast wysłał na miejsce patrol policjantów. Funkcjonariusze z Nowego Portu weszli do mieszkania i tam znaleźli nieprzytomnego 18-latka. Policjanci od razu udzielili mu pierwszej pomocy i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Młody mężczyzna odzyskał przytomność, a wezwana na miejsce karetka przewiozła go do szpitala.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz czujności świadków młodemu mężczyźnie nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Obecnie jest on pod opieką lekarzy.

(KWP Gdańsk/KSP /dk)

Powrót na górę strony