Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym rozstrzygnięte

Wczoraj zakończyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Głównego Policji i rozgrywane były nad makowskim zalewem. Impreza trwała trzy dni. W piątek zawodnicy trenowali, a w sobotę i niedzielę trwała zacięta rywalizacja

W zawodach udział wzięło 66 przedstawicieli różnych służb mundurowych, w tym Policji, Straży Pożarnej, Wojska Polskiego, Zakładu Karnego oraz Leśnictwa. W zawodach uczestniczyła tylko jedna kobieta - Sylwia Borkowska z Komendy Stołecznej Policji.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. II miejsce zajęli reprezentanci policji śląskiej Elegant Fishing, a III miejsce policjanci z kujawsko-pomorskiej Komendy Wojewódzkiej.

W klasyfikacji indywidualnej IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym I miejsce zajął Robert Prokop z KPP Gostyń, II Remigiusz Zielonka z kujawsko-pomorskiej Komendy Wojewódzkiej, natomiast III miejsce na podium przypadło Bartłomiejowi Kubale ze śląskiej policji.

W kategorii "największa ryba" zwyciężył policjant Marcin Ostrowski, reprezentujący Komendę Powiatową w Makowie Mazowieckim. Zwycięstwo zapewniło mu złowienie leszcza o wadze 1385g.

W kategorii "najmniejsza ryba" zwyciężył Paweł Kowal, reprezentujący Zakład Karny Przytuły Stare. Najmniejszą złowiona rybą okazał się jazgorz o długości zaledwie 7,3 cm.

Sędzia główny zawodów Pan Jan Kubaszewski na koniec powiedział, że "pierwszy raz spotkał się z taką sytuacją kiedy na zawodach, a szczególnie tak dużej rangi, zawodnicy w równym stopniu rywalizowali ze sobą jak również nawzajem sobie pomagali”.

Wszystkim zwycięzcom zawodów gratulował oraz wręczył puchary i medale I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Marek Świszcz. Każdy z uczestników zawodów odjechał z pamiątkowym upominkiem.

(KWP w Radomiu / ms)

  • IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym rozstrzygnięte #1
  • IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym rozstrzygnięte #2
  • IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym rozstrzygnięte #3
  • IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym rozstrzygnięte #4
  • IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym rozstrzygnięte #5
  • IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym rozstrzygnięte #6
Powrót na górę strony