Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeciwko kłusownikom i złodziejom

Data publikacji 22.12.2007

Policjanci z Kolbuszowej zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzanego o kłusownictwo. W jego domu znaleziono kawałki mięsa dzikiej zwierzyny leśnej.

Około godz. 15, mieszkaniec miejscowości Domatków w powiecie kolbuszowskim idąc przez las natrafił na skłusowaną sarnę, zawieszoną na drzewie na stalowej lince. Pies tropiący doprowadził policjantów do zabudowań należących do mieszkańca Domatkowa. Policjanci przeszukali dom mężczyzny i znaleźli kawałki dziczyzny. Mężczyźnie postawiono zarzut posiadania nielegalnie upolowanej zwierzyny.

Policja prowadzi w okresie przedświątecznym wzmożone działania pod kryptonimem "Choinka 2007". Mają one na celu zapobieganie i ujawnianie popełnionych przestępstw i wykroczeń na terenie naszego województwa. W prowadzonych działaniach biorą udział policjanci oraz straż rybacka, łowiecka i leśna. Głównymi celami tej akcji są:

  • ujawnianie i wykrywanie przestępstw i wykroczeń związanych z nielegalnym połowem ryb oraz kontrole punktów sprzedaży ryb,
  • zapobieganie kłusownictwu zwierzyny łownej oraz ujawnianie osób wykonujących polowania lub łowiących ryby nie posiadających do tego uprawnień,
  • eliminowanie przypadków kradzieży drewna z lasów, w szczególności nielegalnego pozyskiwania choinek, ujawnianie uczestników ruchu drogowego przekraczających dopuszczalną prędkość, niestosujących się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, nie udzialających pierwszeństwa przejazdu oraz eliminowanie nietrzeźwych kierowców.
Powrót na górę strony