Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie policjantów zastępczej służby wojskowej

Data publikacji 22.12.2007

Od grudnia w szeregach zachodniopomorskiej policji jest 90 nowych policjantów. Wybrali oni służbę w policji zamiast w wojsku. Dzisiaj na placu Solidarności w Szczecinie odbyło się ich uroczyste ślubowanie.

“Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia"- między innymi te słowa wypowiedziało za nadinspektorem Tadeuszem Pawlaczykiem 90 policjantów.

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji wraz z Prezydentem Miasta Szczecina złożyli wieniec pod pomnikiem Anioła Wolności.

Dobór skierowany był wyłącznie do mężczyzn, mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, zainteresowanych uregulowaniem stosunku do służby wojskowej poprzez podjęcie zastępczej służby w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie. Zastępcza służba wojskowa będzie trwać 12 miesięcy, w systemie skoszarowanym. Policjanci po 6 tygodniach szkolenia teoretycznego i praktycznego rozpoczną służbę patrolową na ulicach Szczecina.

Ślubowanie zakończone zostało uroczystą defiladą.

Film Ślubowanie policjantów zastępczej służby wojskowej


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ślubowanie policjantów zastępczej służby wojskowej (format flv - rozmiar 8.67 MB)

Powrót na górę strony