Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udawał policjanta i usiłował legitymować przechodniów

Policjanci patrolujący teren Lęborka zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który przebrał się za policjanta i próbował legitymować przechodniów. Nietrzeźwy 34-latek ubrany był w granatową koszulę z pagonami aspiranta sztabowego i czapkę policyjną. Mundurowi znaleźli przy nim broń i amunicję gazową, kajdanki, pałkę teleskopową oraz etui z emblematem straży granicznej. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

W sobotę w nocy mieszkaniec Lęborka poinformował dyżurnego komendy policji o dziwnym zachowaniu mężczyzny, który w Parku Chrobrego mając na sobie zdekompletowany mundur policyjny zaczepia przechodniów, usiłując ich wylegitymować. Na miejsce niezwłocznie skierowany został patrol. Świadkowie zdarzenia potwierdzili treść zgłoszenia i wskazali policjantom kierunek, w jakim oddalił się ten mężczyzna. Chwilę później mundurowi zatrzymali go w pobliskim skate parku.

W jego plecaku znaleźli czapkę policyjną z otokiem aspiranta sztabowego, granatową koszulę z pagonami wskazującymi na ten stopień, broń i amunicję gazową, pałkę teleskopową, kajdanki oraz etui z emblematem straży granicznej. Po wylegitymowaniu okazało się, że mężczyzna udający policjanta to 34-letni mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego. Wynik badania alkotestem wskazał, że miał w organizmie prawie promil alkoholu. W takim stanie, przebrany za policjanta, niepokoił przechodniów i żądał od nich podania danych osobowych. Mundurowi zatrzymali go i osadzili w policyjnej celi.

Zabezpieczona broń jest poddawana analizie. Niewykluczone, że wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, publicznego używania munduru, do którego nie ma prawa oraz zakłócania porządku publicznego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP w Gdańsku / ms)

  • Udawał policjanta i usiłował legitymować przechodniów #1
  • Udawał policjanta i usiłował legitymować przechodniów #2
  • Udawał policjanta i usiłował legitymować przechodniów #3
Powrót na górę strony