Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożar w hali sportowej i wypadek z udziałem busa - ćwiczenia służb

Policjanci i strażacy, wspólnie ze służbami medycznymi, ćwiczyli wczoraj współdziałanie na wypadek sytuacji kryzysowej. Założenia ćwiczeń przewidywały dwa warianty: ewakuację osób zgromadzonych na hali widowiskowo - sportowej przy ul. Podpromie oraz wypadek drogowy z udziałem obcokrajowców.

Podczas trwającej w hali imprezy z udziałem młodzieży szkolnej, nieznane osoby zakłóciły jej przebieg. Interweniowały służby porządkowe organizatora. Gdy incydent powtórzył się, organizator imprezy zwrócił się do policji o przywrócenie porządku na trybunach. Interweniujący policjanci zatrzymali i wyprowadzili z hali dwóch agresywnych mężczyzn, którzy zakłócali przebieg spotkania.

W tym czasie na trybunach zasymulowano rozprzestrzeniający się pożar. Organizator zarządził ewakuację. Zgromadzona młodzież, stosując się do zaleceń służb porządkowych, opuściła teren hali. Policjanci ruchu drogowego blokując skrzyżowania zadbali o sprawne i szybkie dotarcie na miejsce wszystkich służb. W hali interweniowała straż pożarna oraz ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy poszkodowanym. Policjanci zabezpieczali teren. 

Kolejny epizod służby ćwiczyły po południu w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Dojazd Staroniwa. Jego założeniem była ucieczka busa z grupą obcokrajowców, którzy nielegalnie przekroczyli granice. Pojazd nie zatrzymał się do kontroli drogowej, podczas pościgu zderzył się z samochodem osobowym, w wyniku czego samochody znalazły się na torach. Jadące w obu pojazdach osoby odniosły obrażenia. Policjanci udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy i wezwali na miejsce służby ratunkowe.

Celem wspólnych ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie współdziałania wszystkich służb w sytuacjach kryzysowych.

(KWP w Rzeszowie / ms)

  • ćwiczenia #1
  • ćwiczenia #2
  • ćwiczenia #3
  • ćwiczenia #4
  • ćwiczenia #5
Powrót na górę strony